ZRYW RZECZYCA - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • LKS " KLON " Babimost - " WOGA " Chociule 2:2
  • " SOKÓŁ " Kalsk - " POGOŃ " Wężyska 6:0
  • " BŁĘKITNI " Ołobok - Rywal Stargard Gubiński 4:1
  • " BŁYSKAWICA " Lubinicko - " BIZON " Wilkowo 4:2
  • " ZORZA " Mostki - " ZRYW " Rzeczyca 2:2
  • " MEWA " Cigacice - " ZENIT " Myszęcin 2:3
  • " KRUSZYWO " Raduszec Stary - " MEDYK " Cibórz 3:7
  • " SPARTAK " Budachów - " SOKÓŁ " Dąbrówka Wlkp. 2:3
  •        

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 32, wczoraj: 43
ogółem: 1 141 105

statystyki szczegółowe

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. damian17723 5

Statystyki drużyny

Kontakty

Historia

 "HISTORIA"

           "...W sierpniu 1986 roku rzeczynianie zgłosili drużynę do rozgrywek ówczesnej D-klasy. Pierwszy mecz ligowy w Kijach przegrali z Kijowianką 8:0, jak mówią "na dobrego złe początki". Później, w 1998 roku wywalczyli awans do A-klasy, w której występuje do dnia dzisiejszego.

          W pierwszym składzie  sprzed dwudziestu lat grali:

-Marek Nowak, Sławomir Kałmuczak, Sylwester Kałmuczak, Ireneusz Lewandowski, Mirosław Gil, Tomasz Niezbecki, Zbigniew Lewandowski, Andrzej Wilk, Dariusz Mnichowicz, Roman Stachowiak, Marek Szewa( kpt.), Dariusz Drozdalski- żywa legenda klubu: gra do dzisiaj, Andrzej Rosiński, Tadeusz Przybysz. Nazwę "Zryw" zaproponował klubowi Antoni Adamcewicz. Obecny prezes - Cezary Janas z nutką wzruszenia w głosie wspomina wszystkich tych , którzy w minionym okresie zajmowali się drużyną i opiekowali się nią. Bez nich nasz klub nie miałby szans przetrwania i pomyślnego rozwoju; należą im się szczególne podziękowania - podkreśla z naciskiem. W tym zacnym gronie byli między innymi kierownicy drużyn i prezesi klubu: Ireneusz Lewandowski, Antoni Adamcewicz, Mirosław Łausz, Henryk Kort, Ryszard Czarnuszewicz, Tadeusz Przybysz, Józef Świszczyk, Ryszard Małecki, Mirosław Przybysz, Jerzy Neryng, Stanisław Rosiński..." ( Dzień za dniem nr 39 / 2006 )

 

  "HISTORIA cd."

"Na pierwszą informację o klubie trafiłem w terminarzu rozgrywek piłkarskich szczebla powiatowego z roku 1951. W jednym z kolejnych, z roku 1953, klub nie był już notowany. Ponownie pojawia się dopiero w dokumencie z 1967 roku, który odnalazłem w Archiwum Państwowym w Wilkowie. Była to informacja o finale Turnieju Piłki Nożnej o puchar Rady Powiatu Ludowych Zespołów Sportowych z okazji Święta Odrodzenia. W finale wystąpili: "Iskra" Szczaniec, "Błękitni" Toporów, LZS Glińsk i "Pegaz" Wityń (Rzeczyca).

W tym miejscu należy się wyjaśnienie: mecze odbywały się w Rzeczycy, grali rzeczynianie, ale występowali pod "banderą" Witynia. Prawdopodobnie dlatego, że zawiązany rok wcześniej klub znalazł sponsora w osobie ówczesnego kierownika Zakładu Rolnego w Wityniu - Tadeusza Grzędy. Jako "swoim" zakład zakupił stroje, buty i zapewniał transport. W zamian zawodnicy pomagali zakładowi w pracach żniwnych i w tzw. czynach społecznych, zbierając z pól kamienie i ziemniaki. Informacja ta została potwierdzona przez ówczesnych piłkarzy.

Przewodniczącym klubu "Pegaz" był Ryszard Plewak. Poza nim w zespole grali: Edward i Jerzy Szewa, Józef i Stanisław Kościukiewiczowie, Jan Rosiński, Zdzisław Karpiński, Henryk, Edward i Bronisław Wołowiczowie, Zbigniew Bosiacki, Kazimierz Śleziuk, Zbigniew Stachowiak, Ryszard Adamcewicz, Zbigniew Jasiński, Leszek Adamczyk, Jan Nydza, Hieronim Florczak, Mieczysław Koła, Andrzej Jóźwiak, Bogdan Czerniak, Marcin Midziński, Zygmunt Wolak, Jerzy Malinowski. Stan ten trwał prawdopodobnie do 1974 r.

W sierpniu 1986 r. z inicjatywy Mirosława Łausza, Antoniego Adamcewicza, Mirosława i Tadeusza Przybyszów, Stanisława Rosińskiego, Jerzego Nerynga i Ryszarda Czarnuszewicza jako prezesa powołany został klub "Zryw" Rzeczyca. Nazwę zaproponował A. Adamcewicz. Zespół przystąpił do rozgrywek w klasie "D". Chrzest boiskowy odbył się jeszcze w tym samym miesiącu w Kijach. Wynik meczu z Kijowianką, przegranego 8:0, nie przeraził. Pierwszymi piłkarzami nowego klubu byli: Marek Nowak, Sławomir i Sylwester Kałmuczakowie, Ireneusz Lewandowski. Mirosław Gil, Tomasz Niezbecki, Zbigniew Lewandowski, Andrzej Wilk, Dariusz Mnichowicz, Roman Stachowiak, Marek Szewa, Dariusz Drozdalski, Andrzej Rosiński, Tadeusz Przybysz, Krzysztof Wrzesiński, Antoni Adamcewicz, Marek Sałaciński.

W sezonie 1987/88 zespół uzyskał awans do klasy "C" odnosząc komplet zwycięstw. Nie udało mi się ustalić, kiedy dokładnie "Zryw" awansował do klasy "B"; jest pewne, że grał w niej w sezonie 1992/93. W tym czasie, od 1989 r., przewodnictwo nad klubem sprawował Mirosław Przybysz. Kadrę zespołu tworzyli: Dariusz i Piotr Drozdalscy, Mirosław Gil, Jarosław Hryńczuk, Cezary Janas, Wiesław Janecki, Krzysztof Kaczmarek, Wojciech Kisielow, Dariusz Kurek, Ireneusz Lewandowski, Jacek Łausz, Andrzej Łotysz, Piotr Małecki, Marian Midziński, Roman Nydza, Marek Neryng, Józef Ostrowski, Leszek i Robert Przybyszowie, Mariusz Rosiński, Andrzej Siemaszko, Andrzej Spolski, Roman Stachowski, Marcin i Tomasz Ziółkowscy, Stanisław Szemberski.

Od roku 1994 w działalność sportową zaangażował się Cezary Janas przejmując zarządzanie klubem. 30 czerwca "Zryw" odniósł zwycięstwo w Pucharze Polski podokręgu pokonując w finale "Wogę" Chociule. W sezonie 1997/98 zespół uzyskał awans do klasy "A". Pierwszy mecz rozegrany w tej klasie odbył się w sierpniu 1998 r. w Grodziszczu z drużyną "Obry" Zbąszyń, wygrany 2:0. Zespół z powodu braku szatni musiał rozgrywać swoje mecze w Grodziszczu. Aby zagrać u siebie klub wystąpił do Zarządu Miasta w Świebodzinie we wrześniu 1989 r. o przekazanie budynku po byłej kotłowni z przeznaczeniem na szatnię. Przekazanie obiektu wraz ze wsparciem finansowym Gminy i Państwa Fabbro oraz zaangażowanie Marka Sałacińskiego, Józefa Świszczyka, Ryszarda Małeckiego, Andrzeja i Mariusza Rosińskich, Dariusza i Piotra Drozdalskich, Andrzeja Łotysza i Cezarego Janasa, doprowadziły do otwarcia szatni jesienią 1999 roku.

Kadra "Zrywu", która zdobyła awans do Klasy "A" i początkowo go reprezentowała, to: Marek Neryng, Artur Wyrzykowski, Andrzej Siemaszko, Mariusz i Krzysztof Rosińscy, Leszek Przybysz, Cezary Janas, Tomasz Hutnik, Andrzej Spurek, Paweł Oświecimski, Dawid i Marek Adamcewiczowie, Dariusz Brzeziński, Roman Prussak, Marek Sudnik (trener w latach 1997 - 98), Piotr i Paweł Drozdalscy, Sławomir Zapart, Adam Czerniak, Przemysław Jędrzejczak, Mariusz Popielecki, Janusz Sałbut (trener w 1999 roku), Paweł Gilewicz, Mariusz Banachowski, Józef Ostrowski, Marek Wołowicz.

Zespół w Halowym Turnieju Piłki Nożnej LZS-ów Gminy Świebodzin odniósł zwycięstwo w I (1999 r.), w III (2001 r.) i w IV (2002 r.), jak również zwyciężył w IV (1999 r.) i V (2000 r.) turniejach LZS-ów na trawie.

Klub ma swoje logo, które stworzył Jędrzej Paterczyk w 2000 r.

15 sierpnia 2001 roku z okazji 15-lecia powstania klubu odbył się mecz obecnej kadry przeciwko oldbojom. W tym samym roku usypano wał wokół boiska pod ławki.

W roku 2004 odbyły się w klubie wybory. Prezesem został Cezary Janas, wiceprezesem Marek Wołowicz, skarbnikiem Leszek Przybysz. Do zarządu weszli też Dariusz Drozdalski i Józef Świszczyk.

W tym okresie w zespole "Zrywu" występowali: Marek Neryng, Piotr Pankanin, Jakub Wilczon, Andrzej Spurek, Michał Wierzbicki, Rafał Wakiewicz, Leszek Przybysz, Marek Wołowicz (grający trener), Łukasz Kowalczuk, Przemysław Kostrzewski, Tomasz Hutnik, Piotr Karolak, Krzysztof i Paweł Oświecimscy, Paweł Gilewicz, Dariusz Drozdalski, Mariusz Popielecki, Krzysztof Rosiński, Piotr Bławuciak, Paweł Rogoziński, Marek Głyda.

30 września 2006 roku "Zryw" obchodził 20-lecie powstania klubu. Z tej okazji został rozegrany mecz sawnych i obecnych piłkarzy. Wieczorem odbyło się wspólne spotkanie w świetlicy, na którym prezes Janas przypomniał historię klubu. Okolicznościowy tort w kształcie boiska ufundowała Rada Sołecka Rzeczycy.

W 2007 roku przeprowadzono remont kapitalny szatni klubowej. Wsparcia finansowego udzieliły Gmina Świebodzin, a także Alina i Hose Fabbro. Swój czas poświęcili: Marek i Jarosław Sałacińscy, Krzysztof i Mariusz Rosińscy, Dariusz Hoppe, Krzysztof Rogowski, Piotr Drozdalski, Piotr i Andrzej Pankaninowie, Paweł Gracz, Cezary Janas, Józef Świszczyk i Marek Hodor. Oprócz remontu w środku, ułozono polbruk przed szatnią, co znacznie poprawiło wizerunek otoczenia.

Obecnie klub zrzesza około 40 zawodników; oprócz seniorów klub prowadzi drużynę juniorów, których szkoleniem zajmuje się Andrzej Karwacki. Seniorzy od 11 sezonów występują nieprzerwanie w Klasie "A". Największą porażkę zespół poniósł w 1999 roku we Wroniawach z tamtejszym "Sokołem" przegrywając 1:9, a największym sukcesem było zwycięstwo 16 września 2001 roku z "Jednością" Podmokle 7:0. Do historii klubu przeszedł też mecz, rozegrany 3 czerwca 2001 roku z "Cargovią" Kargowa. Przez ponad godzinę

Zryw" prowadził 4:0. Finał okazał się zabójczy dla gospodarzy, bo mecz zakończyli porażką 4:5.

Wsparcie finansowe klub otrzymuje od Gminy Świebodzin, Aliny i Hose Fabbro, a także od firm: Dachmar, Pub Laguna Zbigniewa Zjawina, Mozaika, Trio-Tech. " Dzień za dniem, Wydanie49 z dnia 10 Grudnia 2008r)

 

 

   

Zegar

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 29
" SPARTAK " Budachów - LKS " KLON " Babimost
" SOKÓŁ " Dąbrówka Wlkp. - " KRUSZYWO " Raduszec Stary
" MEDYK " Cibórz - " MEWA " Cigacice
" ZENIT " Myszęcin - " ZORZA " Mostki
" ZRYW " Rzeczyca - " BŁYSKAWICA " Lubinicko
" BIZON " Wilkowo - " BŁĘKITNI " Ołobok
Rywal Stargard Gubiński - " SOKÓŁ " Kalsk
" POGOŃ " Wężyska - " WOGA " Chociule

Buttony

Ostatnie spotkanie

" ZORZA " Mostki 2:2 " ZRYW " Rzeczyca
2013-06-02, 16:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 28
LKS " KLON " Babimost 2:2 " WOGA " Chociule
" SOKÓŁ " Kalsk 6:0 " POGOŃ " Wężyska
" BŁĘKITNI " Ołobok 4:1 Rywal Stargard Gubiński
" BŁYSKAWICA " Lubinicko 4:2 " BIZON " Wilkowo
" ZORZA " Mostki 2:2 " ZRYW " Rzeczyca
" MEWA " Cigacice 2:3 " ZENIT " Myszęcin
" KRUSZYWO " Raduszec Stary 3:7 " MEDYK " Cibórz
" SPARTAK " Budachów 2:3 " SOKÓŁ " Dąbrówka Wlkp.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Ankiety

Na jaka pozycję potrzebne wzmocnienia?

Losowa galeria

Budachów
Ładowanie...

Kalendarium

20

04-2024

sobota

21

04-2024

niedziela

22

04-2024

pon.

23

04-2024

wtorek

24

04-2024

środa

25

04-2024

czwartek

26

04-2024

piątek